Language: RU | EN

17.07.2011Pyatigorsk

  • Track type: fiber sand

Mammona StakesGR III C RUS

  • Distance: 1400m.
  • Sex: f.
  • Age: 2
  • Prize Money: 10 000 RUB (5000-2500-1500-1000)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Makhinacia

chestnut,m,2009
(Neron –Manjeta)

1:45:50
b:Kentavr Stud
o:Kentavr Stud
j:Kardanov A.
2 Salona

chestnut,m,2009
(Neron –Struna)

1:46:40
b:Kentavr Stud
o:Kentavr Stud
j:Pshukov A.
3 Mardjana

grey,m,2009
(Sonet –Viviana)

1:46:90
b:Aibazov M.
o:Aibazov M.
j:Saitgaleev I.
4 Piksida

grey,m,2009
(Kay –Pospa)

1:51:80
b:Khrenovoe Stud
o:Ledenyov A.
j:Mardanov I.
5 Nakona

bay,m,2009
(Kamelot –Nakhodka)

1:53:30
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Stepakin P.
t:Grigorov I.

Aswan StakesGR III A RUS

  • Distance: 2000m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 3
  • Prize Money: 15 000 RUB (7500-3750-2250-1500)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Pedagog

chestnut,s,2008
(Deputat –Pavushka)

2:29:90
b:Loiko V.
o:Loiko V.
j:Guseynov T.
2 Turin

bay,s,2008
(Nonius –Tara)

2:29:90
b:Tersk Stud
j:Hamidullin R.
3 Kamin

grey,g,2008
(Memuar –Kazna)

2:31:80
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Mardanov D.
4 Dampfer

grey,s,2008
(Akcent –Daminga)

2:32:90
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Stepakin P.
5 Abbad

chestnut,s,2008
(Deputat –Abba)

2:33:60
b:Loiko V.
o:Loiko V.
j:Ulubaev H.
0
6 Pangus

grey,s,2008
(Gandikap –Pustelga)

2:34:00
b:Stavropol Stud
o:Stavropol Stud
j:Kardanov A.
7 Dzhigit

chestnut,s,2008
(Gaydamak –Djina)

2:34:50
b:Chotchaev A.
o:Chotchaev A.
j:Gurciev S.
8 Polonez

chestnut,s,2008
(Gepard –Pospa)

2:34:70
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Perevoshikov D.
9 Vist

grey,s,2008
(Status –Vamlana)

2:38:80
b:Tersk Stud
o:Stavropol Stud
j:Pshukov A.
10 Vostochniy

chestnut,s,2008
(Status –Valuevka)

2:55:50
b:Tersk Stud
o:Kamagurov company
j:Saitgaleev I.

(OAKS StakesGR I A RUS )

  • Distance: 2400m.
  • Sex: f.
  • Age: 3
  • Prize Money: 30 000 RUB (15000-7500-4500-3000)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Pandaga

m,2008
( –)

3:08:10
b:Loiko V.
o:Loiko V.
j:Hatkov S.
2 Darpina

chestnut,m,2008
( –)

3:11:10
b:Afaunov M.
j:Ulubaev H.
3 Nailya

grey,m,2008
(Nonius –nemka)

3:14:40
b:Naib Idris Stud
o:Naib Idris Stud
j:Aituhanov A.
4 Prekrasnaia Mechta

bay,m,2008
(Bespechalniy –Pechat)

3:16:90
b:Alina Stud
o:Chotchaev A.
j:Taalaibekuluu V.

race

  • Distance: 2400m.
  • Sex: f.
  • Age: 3
  • Prize Money: 4 000 RUB (2000-1200-800)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Dereza

chestnut,m,2008
(Anchar –Doblest)

2:44:60
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Perevoshikov D.
2 Naivnost

bay,m,2008
(Status –Noria)

2:46:10
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Konozov D.
3 Vineta

chestnut,m,2008
(Parusnik –Vinsena)

2:46:20
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Mardanov I.
4 Pomona

chestnut,m,2008
(Monomakh –Pressa)

2:48:90
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Stepakin P.
t:Pogorelchenko L.
5 Sesna

chestnut,m,2008
(Status –Sakura)

2:56:20
b:Tersk Stud
o:Ermolov S.
j:Bikbaev E.

Pesniar StakesGR III B RUS

  • Distance: 2400m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 4+
  • Prize Money: 25 000 RUB (12500-6250-3750-2500)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Tungus

grey,s,2006
(Gangut –Trata)

3:03:10
b:Samovolov Stud
o:Timchenko O.
j:Tikhonov Y.
t:Tihonov V.
2 Nurbit

grey,s,2007
(Bramin –Nasiba)

3:03:70
b:Eroshkin A.
o:Chotchaev A.
j:Gurciev S.
3 Sorbonna

chestnut,m,2007
(Al Sakbe –Sindy)

3:05:20
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Konozov D.
t:Grigorov I.
4 Natisk

grey,s,2003
(Akcent –Norma)

3:05:80
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Stepakin P.
5 Manik

chestnut,s,2007
(Neron –Manjeta)

3:06:20
b:Kentavr Stud
o:Bryantsev V.
j:Guseynov T.
6 Nona-P

bay,m,2006
(Novgorod –Neprestupnaia)

3:06:50
b:Pisarets B.
o:Pisarets B.
j:Hamidullin R.
7 Dailer

grey,s,2007
(Anchar –Diplomatka)

3:06:80
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Perevoshikov D.
8 Kastor

chestnut,s,2007
(Anchar –Kameya)

3:12:50
b:Khrenovoe Stud
o:Ermolov S.
j:Mardanov D.

race

  • Distance: 1000m.
  • Sex: f.
  • Age: 2
  • Prize Money: 3 000 RUB (1500-900-600)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Nolta

bay,m,2009
(Kay –Nametochka)

1:15:30
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Mardanov I.
2 Pleyona

bay,m,2009
(Akcent –Plastida)

1:15:80
b:Khrenovoe Stud
o:Khrenovoe Stud
j:Perevoshikov D.
3 Minuta

chestnut,m,2009
(Nonius –Mimino)

1:16:50
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Saitgaleev I.
4 Kalkutta

chestnut,m,2009
(Kamelot –Koldun'ya)

1:16:80
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Stepakin P.
5 Vertushka

chestnut,m,2009
(Nonius –Varshavianka)

1:20:60
b:Tersk Stud
j:Ivanov V.

race

  • Distance: 1000m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 2
  • Prize Money: 3 000 RUB (1500-900-600)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Kazbek

grey,s,2009
(Benedick –Kazna)

1:30:20
b:Khrenovoe Stud
o:Karaev M.
j:Perevoshikov D.
2 Galikarnas

chestnut,s,2009
(Kamelot –Gollandia)

1:32:00
b:Tersk Stud
j:Hamidullin R.
3 Marker

bay,s,2009
(Kamelot –Makhorka)

1:32:20
b:Tersk Stud
o:Tersk Stud
j:Stepakin P.
t:Grigorov I.
4 Pediatr

grey,s,2009
(Deputat –Pavushka)

1:32:80
b:Loiko V.
o:Koshelev I.
j:Saitgaleev I.
5 Power Wind

grey,s,2009
(Duglas –Planka)

1:37:30
b:Khrenovoe Stud
o:Kipkeev A.
j:Mardanov I.

Race :: top10 -2020

10 Horse Points
1 Legioner 215
2 Blok 182
3 Poker 172
4 Cranberry 164
5 Smerch 159
6 Akkerland 159
7 Bronx 149
8 Kamal Kavkaz 148
9 Welt Tersk 140
10 Dinamika 138