28.05.2023 Pyatigorsk

  • Track type: fiber sand

1 12:00 Restricted Allowance (Special Condition) race race

  • Distance: 1400m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 3
  • Started: 6
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
6 1 Vykhodka Tersk

bay, m, 2020
( Hyyaf al Khalediah – Valentnost )

1:43:9
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Bidzhiev D.
t: Avramenko D.
56
2 2 Montparnasse Siver

chestnut, s, 2020
( Pegasus – Metelica Tersk )

1:45:2
b: Ermolov S.
o: Egorova N.
j: Tikhonov Y.
t: Zolotuhin E.
55
5 3 Professor

chestnut, s, 2020
( Folastello PY – Papira-P )

1:46:4
b: Kalabekov K.
o: Kalabekov K.
j: Lavrikov S.
t: Kalabekov K.
58
4 4 Murena Tersk

chestnut, m, 2020
( Nonet – Miss Fortuna Tersk )

1:46:5
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov G.
t: Bayramkulov M.
56
3 5 Grenader

chestnut, s, 2020
( Dhobiani al Mels – Glinka )

1:50:7
b: Belov Stud
o: Konyaev V.
j: Gasanov M.
t: Karachiev M.
58
1 RET Moda Maximus

grey, m, 2020
( Maximus d`Alep – Minorka )


b: Talashenko Y.
o: Talaschenko Y.
j: Paduchev A.
t: Mihayluk V.
56

3 12:50 Pyatigorsk City Stakes (Pyatigorska) GR III A RUS

  • Distance: 1200m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 3+
  • Started: 5
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
2 1 Gabriel Grand

chestnut, m, 2019
( Grand Ecran – Gordost Berna )

1:29:5
b: Chakshov D.
o: Haturcieva A.
j: Hatkov R.
t: Haturcieva A.
58
3 2 Varvar Siver

chestnut, s, 2019
( Valensio – Velvichia )

1:29:5
NS
b: Ermolov S.
o: Egorova N.
j: Zolotukhin E.
t: Zolotukhin E.
60
4 3 Derzkaia

chestnut, m, 2020
( Benedick – Deinira )

1:30:5
b: Shevtsov S.
o: Gappoev K.
j: Bidzhiev D.
t: Karamizov A.
54,5
1 4 Nargiza Grand

chestnut, m, 2020
( Grand Ecran – Neringa )

1:33:7
b: Chakshov D.
o: Chakshov D.
j: Guseynov G.
t: Haturcieva A.
54,5
5 RET Nastavnik Siver

bay, s, 2020
( Sunrise Tersk – Naslednica Siver )


b: Ermolov S.
o: Egorova N.
t: Zolotuhin E. 56,5

4 13:20 Taktika Stakes GR II C RUS

  • Distance: 1600m.
  • Sex: f.
  • Age: 3
  • Started: 6
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
7 1 Volna Maximus

chestnut, m, 2020
( Maximus d`Alep – Vigna )

1:59:8
b: Talashenko Y.
o: Talaschenko Y.
j: Paduchev A.
t: Mihayluk V.
58
3 2 Djeida

grey, m, 2020
( Karmel de Faust – Dzhanna )

2:00:4
b: Hahalev R.
o: Akhaev S.
j: Pshukov I.
t: Pshukov I.
58
1 3 Know-How Tersk

bay, m, 2020
( Dormeur du Loup – No Comments Tersk )

2:00:4
H
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov T.
t: Grigorov I.
58
5 4 Dominanta

grey, m, 2020
( Maximus d`Alep – Drina )

2:00:7
b: Karachiev M.
o: Karachiev M.
j: Gasanov M.
t: Karachiev D.
58
9 5 Kapel Maximus

grey, m, 2020
( Maximus d`Alep – Kumparsita )

2:01:7
b: Talashenko Y.
o: Talaschenko Y.
j: Tikhonov Y.
t: Mihayluk V.
58
8 6 Wisky Tersk

bay, m, 2020
( Folastello PY – Vega Tersk )

2:02:5
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Bidzhiev D.
t: Avramenko D.
58
2 RET Princessa Diana

bay, m, 2020
( Dhobiani al Mels – Princessa Budur )


b: Storchakov P.
o: Storchakov P.
j: Kondalova E.
t: Garbuzov E.
58
3 RET Valta

chestnut, m, 2020
( Vasilij – Vekunia )


b: Samovolov Stud
o: Samovolov stud
t: Garbuzov E. 58
5 RET Salma

chestnut, m, 2020
( Maximus d`Alep – Salona )


b: Serdukov Farm (ex Kentavr Stud)
o: Talaschenko Y.
j: Tikhonov Y.
t: Mihayluk V.
58
9 RET Galvanika

chestnut, m, 2020
( Vasilij – Gibkaya )


b: Samovolov Stud
o: Samovolov stud
t: Garbuzov E. 58

5 14:50 Open Race maiden

  • Distance: 1800m.
  • Sex: f.
  • Age: 3
  • Track Condition: GD
  • Started: 5
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 1 Versia Tersk

grey, m, 2020
( Mongol – Vlasta )

2:18:6
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov G.
t: Bayramkulov M.
58
6 2 Pogovorka Tersk

grey, m, 2020
( Gidon – Paola )

2:22:9
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Tikhonov Y.
t: Avramenko D.
58
5 3 Premiera

grey, m, 2020
( Maximus d`Alep – Princessa Gera )

2:23:2
b: Karachiev M.
o: Karaev M.
j: Paduchev A.
t: Hakunov I.
58
3 4 Firma Tersk

grey, m, 2020
( Folastello PY – Makmadea Tersk )

2:23:4
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Bidzhiev D.
t: Bayramkulov M.
58
2 5 Andorra Tersk

grey, m, 2020
( Dormeur du Loup – Agama )

2:29:1
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov S.
t: Bayramkulov M.
58
4 RET Melada

grey, m, 2020
( Danakor – Malinovaia )


b: Belov Stud
o: Konyaev V.
t: Karachiev M. 58

9 15:30 Open Race maiden

  • Distance: 1800m.
  • Sex: f. m.
  • Age: 3
  • Track Condition: GD
  • Started: 5
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
5 1 Vegas

chestnut, s, 2020
( Grand Ecran – Vymuria Kossack )

2:14:6
b: Markaryan B.
o: Markaryan B.
j: Lavrikov S.
t: Bochkalov V.
58
4 2 Devonshir Tersk

bay, s, 2020
( Dormeur du Loup – Vasilisa Tersk )

2:14:9
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov G.
t: Bayramkulov M.
58
3 3 Vagram

grey, s, 2020
( Maximus d`Alep – Velmona )

2:17:3
b: Serdukov Farm (ex Kentavr Stud)
o: Talaschenko Y.
j: Paduchev A.
t: Mihayluk V.
58
1 RET Praid Tersk

bay, s, 2020
( Hyyaf al Khalediah – Pakhisandra )


b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov G.
t: Bayramkulov M.
58
2 RET Potsdam

bay, s, 2020
( Dhobiani al Mels – Power Mistery )


b: Belov Stud
o: Terbish B.
j: Gasanov A.
t: Karachiev D.
55

11 16:20 Restricted Allowance (Special Condition) race race

  • Distance: 1000m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 2
  • Track Condition: GD
  • Started: 9
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
5 1 Snowstorm Tersk

grey, s, 2021
( Hyyaf al Khalediah – Sagdiana Tersk )

1:13:4
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Guseynov G.
t: Bayramkulov M.
57
6 2 Veksel Tersk

chestnut, s, 2021
( Sakmagon Tersk – Vega Tersk )

1:14:1
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Paduchev A.
t: Grigorov I.
55
2 3 Arkada Tersk

bay, m, 2021
( Hyyaf al Khalediah – Aksamitka )

1:14:6
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Bidzhiev D.
t: Avramenko D.
53
9 4 Medniy Maximus

chestnut, s, 2021
( Maximus d`Alep – Minorka )

1:15:0
b: Talashenko Y.
o: Talaschenko Y.
j: Tikhonov Y.
t: Mihayluk V.
55
8 5 Pacifistka Tersk

grey, m, 2021
( Fihr de Faust – Plutovka Tersk )

1:15:2
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Gasanov M.
t: Grigorov I.
55
7 6 Nimfa Tersk

bay, m, 2021
( Fihr de Faust – Neznaika )

1:15:9
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Andreev A.
t: Avramenko D.
55
3 7 Big Bang

bay, s, 2021
( Avonmouth – Bisserinka )

1:16:3
b: Pyryaev M.
o: Chakshov D.
j: Hatkov R.
t: Haturcieva A.
57
1 8 Buyan

bay, s, 2021
( Brodiaga Tersk – Spravedlivost Siver )

1:18:6
b: Dumanishev A.
o: Dumanishev A.
j: Pshukov I.
t: Pshukov I.
57
4 9 Sukhar

bay, s, 2021
( Avonmouth – Suare )

1:23:6
b: Dumanishev A.
o: Dumanishev A.
j: Hakunov I.
t: Pshukov I.
55

Race :: top10 - 2024

10 Horse Points
1 Vernaia Tersk 355
2 Dickens 320
3 NImbus Tersk 265
4 Osman Aban 205
5 Pokrov Tersk 200
6 Panacea Tersk 197
7 Kaliostro Tersk 192
8 Djalil Grand 176
9 Privet Tersk 175
10 Stimul 162