20.07.2013Krasnodar

  • Track type: dirt

Qualificated Race

  • Distance: 2000m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 3
  • Prize Money: 40 000 RUB (20000-10000-5000-3000-2000)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Vladlen

grey,s,2010
(Vong –Ventura)

2:28:50
b:Samovolov Stud
o:Samovolov stud
j:Kardanov A.
t:Chuksin V.
2 Viliam

grey,s,2010
(Mishel –Vesmira)

2:29:40
b:Tchernyshev N.
o:Kamagurov company
j:Nikolkin I.
t:Belikov V.
3 Gibrid

grey,s,2010
(Brahman –Genrieta)

2:30:00
b:Samovolov Stud
j:Perederiy A.
4 Pritok

bay,s,2010
(Arc Kossack –Pevchaia)

2:31:40
b:Belov Stud
o:Belov Stud
j:Sulaimanov E.
t:Povoyko V.
5 Provizia

bay,m,2010
(Newmarket –Parada)

2:32:80
b:Kondrashov Y.
o:Kondrashov Y.
j:Hatkov R.
6 Postfactum

chestnut,s,2010
(Arc Kossack –Povitel)

2:33:00
b:Belov Stud
o:Timchenko O.
j:Vasenko A.
7 Dostupnaya

bay,m,2010
(Arc Kossack –Devica)

2:34:00
b:Belov Stud
j:Kulinich V.
8 Gron

bay,s,2010
(Negus –Grenadka)

2:38:20
b:Samovolov Stud
j:Maleev V.

Pyatigorsk City Stakes (Pyatigorska)GR III A RUS

  • Distance: 1200m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 3+
  • Prize Money: 100 000 RUB (50000-25000-15000-10000)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Danakor

grey,s,2009
(Kanion –Diupona)

1:23:80
b:Belov Stud
o:Timchenko Farm
j:Vasenko A.
t:Tihonov V.
2 Armagedon

chestnut,s,2009
(Munjiz –Anipa)

1:24:20
o:Samokhina O. j:Pyoruishkov I.
3 Bagrein

bay,s,2005
(Gepard –Baronessa)

1:24:80
b:Khrenovoe Stud
o:Barsuk breeding farm
j:Berezikov N.
t:Kruglyhin S.
4 Dozenta

grey,m,2009
(Akcent –Daga)

1:24:90
o:Shevtsov S. j:Nikolkin I.
5 Dictat Russ

chestnut,s,2009
(Kairouan de Jos –Djami)

1:24:90
o:Koshman E. j:Kulinich Y.
6 Gabr

chestnut,s,2008
(Brahman –Garda)

1:25:00
b:Samovolov Stud
o:Kopytko T.
j:Storcheus A.
t:Kopytko T.
7 Gambit II

chestnut,s,2009
(Benedick –Guncha)

1:27:10
b:Averin V.
j:Myrkanov R.

qualification race

  • Distance: 1200m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 2
  • Prize Money: 100 000 RUB (50000-25000-15000-10000)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 Neshvik

bay,s,2011
(Takador –Nani)

1:26:90
b:Kamagurov V.P.
o:Kamagurov company
j:Nikolkin I.
2 Wanna Be Fast Tersk

bay,m,2011
(Newmarket –Varshavianka)

1:27:00
b:Tersk Stud
o:Melnikov Y.
j:Kulinich V.
t:Koshman E.
3 Dzhilda

grey,m,2011
(Drager –Daminga)

1:27:40
b:Khrenovoe Stud
o:private in country
j:Kolesnikov V.
4 Pobedonosnaia

bay,m,2011
(Mongrant –Pampeza)

1:28:40
b:Belov Stud
o:Belov Stud
j:Simankin M.
t:Belikov V.
5 Defolt

grey,s,2011
(Kanion –Debora)

1:30:40
b:Timchenko Farm
o:Timchenko O.
j:Vasenko A.
6 Korol

grey,s,2011
(Newmarket –Kavminia)

1:30:80
b:Kogan V.
o:Kogan V.
j:Hatkov R.
7 Gabar

bay,s,2011
(Blagodarniy –Gapelia)

1:32:80
b:Belov Stud
o:Hahalev R.
j:Medvedev A.
t:Kopytko V.
8 Piero

bay,s,2011
(Garol'd –Panga)

1:35:70
b:Babii M.
j:Agabekyan D.

Race :: top10 -2022

10 Horse Points
1 Legioner 192
2 Doblest Tersk 167
3 Tawfiq 152
4 Djilli Grand 152
5 Lombardia 149
6 Pozitivniy 145
7 Saahar 135
8 Donato 131
9 Burevestnik Tersk 130
10 Prescott 128