31.05.2013 Kazan

  • Track type: polytrack

Agora Stakes (Pesniar) GR III B RUS

  • Distance: 2400m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 4+
  • Prize Money: 70 000 RUB (35000-17500-10500-4200-2800)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 1 Bograd

chestnut, s, 2009
( Vors – Bogachka )

3:03:23
b: Kudin B.
o: Usmanov L.
j: Kappushev M.
t: Usmanov L.
2 2 Singapur

chestnut, s, 2006
( Parusnik – Sindy )

3:03:41
b: Tersk Stud
o: Tatneft Company
j: Nafikov M.
t: Nafikov M.
3 3 Nash

grey, s, 2007
( Amer – Nakhodka )

3:03:75
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Bikbaev E.
t: Grigorov I.
4 4 Mabia

chestnut, m, 2009
( Broker – Manioka )

3:03:76
b: Omet Stud
o: Chakshov D.
j: Ulubaev H.
t: Semenov A.
5 5 Marker

bay, s, 2009
( Kamelot – Makhorka )

3:07:18
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Perevoshikov D.
t: Grigorov I.
6 6 Preferans

bay, s, 2007
( Neptun – Pijma )

3:07:55
b: Kazakov Stud
o: Kazakov Stud
j: Ishnazarov A.
7 7 Vertel

bay, s, 2008
( Pobedit – Vaga )

3:09:35
b: Samara Stud
j: Turutina E.
8 8 Psebay

chestnut, s, 2009
( Brilliant – Peibl )

3:14:34
b: Tatarstan SHP
j: Zakiev A.

Crystal Mile Cup GR II B RUS

  • Distance: 1600m.
  • Sex: m. f.
  • Age: 3
  • Prize Money: 65 000 RUB (32500-16200-9800-3900-2600)
Place Horse Time Breeder/Owner Jockey/Trainer Weight
1 1 Akros

chestnut, s, 2010
( Benedick – Arapka )

1:52:54
o: Tersk Stud j: Bikbaev E.
t: Grigorov I.
2 2 Al Bakir

chestnut, s, 2010
( Benedick – Al Sakba )

1:52:59
b: Bukhtoyarov V.
o: Bukhtoyarov V.
j: Ivanskoy A.
t: Neumyvakin E.
3 3 Vlastelin Kolec

chestnut, s, 2010
( Newmarket – Velvichia )

1:55:34
b: Ermolov S.
o: Ermolov S.
j: Gabidullin A.
t: Eremin V.
4 4 Izumrud

bay, s, 2010
( Bern – Ilet )

1:55:39
b: Omet Stud
o: Omet Stud
j: Ishnazarov A.
5 5 Gabion I

grey, s, 2010
( Brahman – Granka )

1:57:36
b: Samovolov Stud
j: Vafin M.
6 6 Beslan

bay, s, 2010
( Sokrushitel – Beha )

1:57:85
b: Usmanov L.
o: Usmanov L.
j: Ulubaev H.
t: Usmanov L.
7 7 Valkon

chestnut, s, 2010
( Arc Kossack – Viproza )

1:58:18
b: Belov Stud
j: Kolomeycev N.
8 8 Burkhana

chestnut, m, 2010
( Bolian – Baiazet )

2:00:89
b: Usmanov L.
j: Kappushev M.
9 9 Numizmat Tersk

bay, s, 2010
( Marcipan – Noria )

2:02:23
b: Tersk Stud
o: Tersk Stud
j: Stepakin P.
t: Grigorov I.
10 10 Persik

bay, s, 2010
( Sokrushitel – Plinia )

2:04:53
b: Tsigankova T.
o: Tsihankova T.
j: Paduchev A.
11 11 Persik

bay, s, 2010
( Sokrushitel – Plinia )

2:04:63
b: Tsigankova T.
o: Tsihankova T.
j: Permyakov Y.

Race :: top10 - 2020

10 Horse Points
1 Legioner 215
2 Blok 182
3 Poker 172
4 Smerch 169
5 Cranberry 164
6 Akkerland 159
7 Kamal Kavkaz 158
8 Bronx 149
9 Welt Tersk 140
10 Dinamika 138