NONET RU (Vol. X, Vol. XIII)

Date of Birth: 25.03.2008
Sex: stallion
Color: bay
Size (height, chest, pastern): 161.0-189.0-20.0
Breeder: Tersk Stud (RUS)
Owner: Tersk Stud (RUS)
StB Number: RASB 683
Brand: 11
Chip: 643110000013023
Nitagor RU
bay 2001
Gordon RU
bay 1992
Naftalin RU
bay 1977
Topol RU bay 1958
Nepriadva RU grey 1964
Gardina RU
bay 1984
Menes RU bay 1977
Nitra RU bay 1976
Nezabudka RU
grey 1996
Drug RU
grey 1985
Prizrak RU grey 1970
Karinka RU grey 1974
Nutria RU
bay 1976
Topol RU bay 1958
Nasturcia RU grey 1970
Nonna RU
chestnut 2000
Nougatin FR
chestnut 1994
Dormane FR
bay 1984
Manganate FR chestnut 1972
Mandore FR bay 1976
Nouillaugratin FR
chestnut 1988
Dunixi FR dark chestnut 1979
Nefta FR chestnut 1971
Nakhodka RU
chestnut 1994
Drug RU
grey 1985
Prizrak RU grey 1970
Karinka RU grey 1974
Nasechka RU
chestnut 1978
Kumir RU chestnut 1973
Novella RU chestnut 1966
  • Total offspring: 12
  • Colts: 8
  • Fillies: 4
  • Current points: 50 (Calculated for the period: 16.03.2018 - 17.09.2019)
  • Total points: 703
  • Total prize: 1 855 492RUB
  • Place: 38: 15-7-9-3
Date Racetrack Track Race Place Time Distance Jockey/Trainer Points Money
11.09.16 Pyatigorsk (RUS) FBS Naseem Stakes GR I C RUS 2 1:56:20 1600 j: Tikhonov Y.
t: Avramenko D.
19 12 500
28.08.16 Moscow (RUS) SND Dilijans Stakes 4 2:21:90 2000 j: Belov M.
t: Avramenko D.
20 100 000
31.07.16 Pyatigorsk (RUS) FBS Ministry of Agriculture Cup GR I B RUS 1 2:57:40 2400 j: Tikhonov Y.
t: Avramenko D.
25 25 000
10.07.16 Pyatigorsk (RUS) FBS Pesniar Stakes GR III B RUS 1 2:59:90 2400 j: Tikhonov Y.
t: Avramenko D.
10 15 000
29.05.16 Pyatigorsk (RUS) FBS Elita Prize GR II B RUS 1 2:57:00 2400 j: Tikhonov Y.
t: Avramenko D.
16 20 000
25.09.15 Kazan (RUS) PLT Farewell Prize (Proshalniy) GR III C RUS 1 2:24:42 2000 j: Ishnazarov A.
t: Avramenko D.
10 30 000
12.09.15 Moscow (RUS) SND Russian President Cup GR I A RUS 5 1:50:20 1600 j: Hatkov S.
t: Avramenko D.
17 30 000
14.08.15 Kazan (RUS) PLT Volga Federal Region Cup (Agr. Dep) GR I B RUS 1 2:57:37 2400 j: Hatkov S.
t: Avramenko D.
25 50 000
01.08.15 Kazan (RUS) PLT Naseem Stakes GR I C RUS 2 1:49:93 1600 j: Kappushev M.
t: Avramenko D.
21 125 000
03.07.15 Kazan (RUS) PLT Prize of Thousand-year-old Kazan-City GR II B RUS 1 2:59:04 2400 j: Kappushev M.
t: Avramenko D.
16 45 000
29.05.15 Kazan (RUS) PLT Agora Stakes GR III B RUS 1 3:00:91 2400 j: Kappushev M.
t: Avramenko D.
12 35 000
01.05.15 Kazan (RUS) PLT May Stakes GR III C RUS 2 2:25:08 2000 j: Ishnazarov A.
t: Avramenko D.
7 13 750
07.09.14 Moscow (RUS) SND Russian Cup GR I B RUS 3 3:21:70 2800 j: Hamizov K.
t: Avramenko D.
19 15 000
15.08.14 Kazan (RUS) PLT Volga Federal Region Cup (Agr. Dep) GR I B RUS 1 2:59:03 2400 j: Hatkov S.
t: Avramenko D.
25 50 000
03.08.14 Moscow (RUS) SND Moscow Cup GR I C RUS 3 1:26:00 1200 j: Belov M.
t: Avramenko D.
17 15 000
06.07.14 Moscow (RUS) SND Elita Prize GR II B RUS 3 2400 j: Alberdiev A.
t: Avramenko D.
11 10 500
10.06.14 Moscow (RUS) SND Russian President Cup GR I A RUS 4 1:56:20 1600 j: Mardanov I.
t: Avramenko D.
20 100 000
02.05.14 Pyatigorsk (RUS) FBS Introductory Prize (Vstupitelniy) GR III C RUS 2 2:29:94 2000 j: Pshukov I.
t: Avramenko D.
7 2 500
25.08.13 Sluzewiec (POL) GRS Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan-Nagroda Eur 3 2600 j: Turgaev A.
t: Logvin V.
28 149 688
27.07.13 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Figaro (Kat B) 6 2400 j: Pyatkovsky P.
t: Logvin V.
10 0
02.06.13 Sluzewiec (POL) GRS Ofir Stakes 5 2400 j: Popov V.
t: Logvin V.
22 7 727
11.05.13 Sluzewiec (POL) GRS Comet Prize 4 2000 j: Popov V.
t: Logvin V.
17 11 799
14.10.12 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Michalow 1 3:17:80 2800 j: Krowicki P.
t: Bayramkulov M.
35 157 147
15.09.12 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Wielkiego Szlema B INT 1 3:44:30 3000 j: Krowicki P.
t: Bayramkulov M.
24 79 140
28.08.12 Sluzewiec (POL) GRS Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan- Nagroda Europy 3 2600 j: Turgaev A.
t: Bayramkulov M.
28 140 535
29.07.12 Sluzewiec (POL) GRS Naroda Figaro 2 2:44:90 2400 j: Turgaev A.
t: Bayramkulov M.
21 42 139
30.06.12 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Kurozwek 1 3:04:20 2600 j: Turgaev A.
t: Bayramkulov M.
24 77 698
09.06.12 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Ofira 2 2400 j: Turgaev A.
t: Bayramkulov M.
32 83 755
05.11.11 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Embargo 3 2400 j: Kabardov A.
t: Bayramkulov M.
19 2 400
09.10.11 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Pierrota 1 2:20:90 2000 j: Reznikov A.
t: Bayramkulov M.
24 158 418
22.08.11 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Bialki 3 2000 j: Vasyutov S.
t: Bayramkulov M.
28 83 928
25.06.11 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Europejczeka 1 2:06:70 1800 j: Turgaev A.
t: Bayramkulov M.
24 80 061
05.06.11 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Errlisa 1 2:03:40 1800 j: Kirshin A.
t: Bayramkulov M.
30 81 557
01.08.10 Pyatigorsk (RUS) FBS Great Cup (Bolshoy) ex Kalinin Prize GR I C RUS 6 1:44:90 1400 j: Mardanov D.
t: Kulik G.
10 0
18.07.10 Pyatigorsk (RUS) FBS Named race 3 1:27:10 1200 j: Mardanov I.
t: Kulik G.
5 600
04.07.10 Pyatigorsk (RUS) FBS race 1 1:28:60 1200 j: Mardanov I.
t: Kulik G.
7 1 500
13.06.10 Pyatigorsk (RUS) FBS race 2 1:14:90 1000 j: Mardanov D.
t: Kulik G.
5 900
23.05.10 Pyatigorsk (RUS) FBS Summer Prize GR II C RUS 3 1:31:22 1200 j: Mardanov D.
t: Kulik G.
13 2 250
  • Total points: 64
Date Show Category Class Age Place Points
14.10.17 IV Athletic Cup (RUS) D ECAHO Senior Stallions 4+ 3 Bronze Champion 9
14.10.17 IV Athletic Cup (RUS) D ECAHO 16 4+ 1 13
15.10.16 III Athletic Cup (RUS) D ECAHO Senior stallions 4+ 2 Silver Champion 11
15.10.16 III Athletic Cup (RUS) D ECAHO 16 4+ 1 13
11.10.15 II Athletic Cup (RUS) D ECAHO 4-12 4 7
14.10.14 I Athletic Cup (RUS) D ECAHO 6B 4-7 2 Silver Champion 11