VIKONT RU (Vol 10,122)

Date of Birth: 29.04.1999
Sex: stallion
Color: bay
Size (height, chest, pastern): 155.0-170.0-19.8
Breeder: Belov Stud (RUS)
Owner: private abroad (EU)
Kartel NL
bay 1993
Karnaval RU
bay 1987
Naftalin RU
bay 1977
Topol RU bay 1958
Nepriadva RU grey 1964
Karinka RU
grey 1974
Aswan EG grey 1958
Karta RU bay 1962
Kromka RU
bay 1978
Aswan EG
grey 1958
Nazeer EG grey 1934
Yosreia EG grey 1943
Karta RU
bay 1962
Arax PL bay 1952
Kapella RU chestnut 1957
Vil'ma RU
bay 1992
Nikel RU
bay 1986
Kumir RU
chestnut 1973
Mak RU chestnut 1956
Kapella RU chestnut 1957
Nutria RU
bay 1976
Topol RU bay 1958
Nasturcia RU grey 1970
Vanda RU
chestnut 1983
Peleng RU
chestnut 1978
Nabeg RU bay 1966
Palmira RU bay 1967
Pustyshka RU
grey 1979
Aswan EG grey 1958
Pustynia RU chestnut 1965
  • Current points: 50 (Calculated for the period: 09.01.2019 - 12.07.2020)
  • Total points: 502
  • Total prize: 5 832RUB
  • Place: 34: 4-7-9-3
Date Racetrack Track Race Place Time Distance Jockey/Trainer Points Money
27.11.05 Sluzewiec (POL) GRS Gonitwa dla 4 l. i st. koni czystej krwi arabskiej I grupy 7 1800 j: Szymczuk W.
t: Zavgorodny S.
6 0
12.11.05 Sluzewiec (POL) GRS Gonitwa dla 4 l. i st. koni czystej krwi arabskiej I grupy 5 1600 t: Zavgorodny S. 14 0
06.11.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Wielkiego Szlema LR B 5 3000 j: Popov V.
t: Zavgorodny S.
14 0
15.10.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Porównawcza G2 A 6 2400 j: Gajowiak M.
t: Zavgorodny S.
19 0
01.10.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda BATYSKAFA Grupa I 3 2400 j: Petryakov D.
t: Zavgorodny S.
17 0
18.09.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Michałowa G3 A 5 2800 j: Petryakov D.
t: Zavgorodny S.
14 0
31.08.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda DRUIDA LR B 4 2200 j: Petryakov D.
t: Zavgorodny S.
17 0
12.08.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Europy G1 A 6 2600 j: Petryakov D.
t: Zavgorodny S.
19 0
04.06.05 Sluzewiec (POL) GRS Gonitwa dla 4 l. i st. koni czystej krwi arabskiej I grupy 1 2:05:00 1800 j: Popov V.
t: Zavgorodny S.
22 0
18.05.05 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda COMETA LR B 5 2000 j: Popov V.
t: Zavgorodny S.
14 0
16.10.04 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Porównawcza G2 A 9 2400 j: Nowak O.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
10 0
19.09.04 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Michałowa G3 A 3 2800 j: Nowak O.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
28 0
13.08.04 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Europy 4 2600 t: Nieora-Tchkuaseli A. 25 0
24.07.04 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda FIGARO 6 2400 t: Nieora-Tchkuaseli A. 10 0
26.06.04 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda KUROZWĘK (SPECJALNA). LR B 2 2600 j: Nowak O.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
21 0
09.11.03 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Wielkiego Szlema LR B 2 3200 j: Reznikov A.
t: Rajewski C.
21 0
19.10.03 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Porównawcza G2 A 5 2400 j: Vasyutov S.
t: Rajewski C.
22 0
20.09.03 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Michałowa G3 A 1 3:19:50 2800 j: Vasiutov V.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
24 0
30.08.03 Sluzewiec (POL) GRS Gonitwa dla 4 l. i st. koni czystej krwi arabskiej 3 2200 j: Reznikov A.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
19 0
08.08.03 Sluzewiec (POL) GRS Nagroda Europy G1 A 5 2600 j: Panov V.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
22 0
23.07.03 Sluzewiec (POL) GRS Gonitwa dla 4 l. i st. koni czystej krwi arabskiej II grupy 3 1800 j: Reznikov A.
t: Nieora-Tchkuaseli A.
13 0
29.09.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Closing Race season Stakes (Zakrytia) GR III C RUS 3 3:36:10 3000 j: Dopira Y.
5 540
15.09.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT amateur race 2 1:53:90 1600 j: Pritchard F.
5 1 360
11.08.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Budyonny Stakes - St. Leger GR I B RUS 3 3:19:50 2800 j: Dopira Y.
20 840
14.07.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT All-Russian DERBY GR I A RUS 4 2:48:30 2400 j: Dopira Y.
20 1 550
30.06.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Aswan Stakes GR III A RUS 1 2:38:20 2000 j: Dopira Y.
15 250
02.06.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Drug Stakes 1 2:07:80 1600 j: Varaksin S.
9 230
02.05.02 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Named Race 2 1:51:40 1600 j: Varaksin S.
5 120
07.10.01 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Named Race 3 1:50:90 1500 j: Varaksin S.
17 300
30.09.01 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Agricultural Ministerium Prize Autumn Stakes (Osenniy) GR II C RUS 3 1:51:60 1600 j: Varaksin S.
17 420
16.09.01 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Handicap 2 1:41:00 1400 j: Pyoruishkov I.
5 36
02.09.01 Pyatigorsk Old (RUS) DRT Named Race 3 1:11:70 1000 j: Zubkov S.
3 60
05.08.01 Pyatigorsk Old (RUS) DRT handicap 2 1:25:30 1200 j: Varaksin S.
5 36
17.06.01 Pyatigorsk Old (RUS) DRT race 2 1:43:00 1200 j: Varaksin S.
5 90